Trenerzy Współpracujący

Kancho Kenneth Funakoshi

Posiada czarny pas i stopień 10dan karate shotokan.
Założyciel i główny instruktor FSKA. Jest czwartym kuzynem Mistrza Gichina Funakoshi – twórcy nowoczesnego karate Shotokan.
Zaczął trening judo w 1948 roku pod okiem Senseia Arakaki w Fort Gakuen Japanese Language School w Honolulu. Uczęszczał do Farrington High School
w Kalihi. Uczęszczając na University of Hawaii Sensei Funakoshi zaczął trenować Kempo w latach 1956-59.
W 1960 roku zaczął trenować Shotokan pod okiem wielkiego mistrza, Hirokazu Kanazawy. Przez następne trzy lata, Funakoshi trenował pod okiem Senseia Masataki Mori, kolejnego starszego instruktora JKA.
Od 1966 do 1969 roku trenował w ramach trzeciego i ostatniego instruktora wysłanego przez JKA, legendarnego Tetsuhiko Asai, kolejnego wielkiego mistrza
z Japonii. W 1969 roku, po 10 latach szkolenia pod okiem trzech najlepszych instruktorów w Japonii i wygraniu wielkiego mistrzostwa Związku Karate Hawajów przez pięć lat z rzędu (1964 – 1968), Kenneth Funakoshi został mianowany Chief instruktor Karate Association of Hawaii

Shihan Kyle Funakoshi

Posiada czarny pas i stopień 9 dan karate shotokan. Główny trener FSKA. Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata karate shotokan w kata i kumite. Sędzia światowy karate shotokan. Egzaminator FSKA.
Shihan Kyle Yoshinobu Funakoshi urodził się 21 kwietnia 1973 roku w Honolulu na Hawajach, a od 1978 roku rozpoczął trening karate pod okiem swojego ojca, Kancho Kennetha Funakoshiego. Shihan Funakoshi trenował również bezpośrednio pod okiem instruktorów JKA Sensei Asai i Sensei Kanazawa.
Shihan Kyle trenuje karate shotokan od 41 lat i obecnie prowadzi szkolenia
w Centrali FSKA, ucząc wszystkie klasy młodzieży i dorosłych, od początkujących do czarnego pasa. Studiował na Uniwersytecie Stanowym w San Jose, uzyskując tytuł licencjata w biznesie.
Shihan Kyle startował na poziomie krajowym i międzynarodowym od najmłodszych lat. W wieku 16 lat, ze względu na swoje umiejętności, brał udział w zawodach dla dorosłych, gdzie osiągał wiele sukcesów.
Podczas kariery zawodowej, jego znakomite występy stawiały go w konkurencji
z innymi wybitnymi mistrzami sztuk walki. Shihan Kyle wycofał się z zawodów
w młodym wieku. Jego wiedza i umiejętności przyciągały coraz większe rzesze adeptów sztuk walki. Stał się nauczycielem i inspiracją ich umiejętności i potencjału w karate oraz w życiu codziennym.
Shihan Kyle prowadzi seminaria w siedzibie głównej FSKA oraz w oddziałach FSKA w kraju i za granicą. Cytat Kancho Kennetha Funakoshiego: „Shihan Kyle jest moim najlepszym konkurentem, urzędnikiem i instruktorem”.
Shihana Kyle’a znalazł się na okładkach różnych publikacji o sztukach walki. Pojawił się w „Ki Masters” w 2001 r., Magazynie internetowym „Shotokan Way” w 2009 r., „Black Belt Magazine” w styczniu 2010 r. I „Black Belt Magazine”
w lutym 2019 r.
Shihan Kyle Funakoshi objął kierownictwo FSKA w czerwcu 2018 r., po przejściu na emeryturę Kancho Kennetha Funakoshiego.

Shihan Steve Roberts

Posiada czarny pas i stopień 9 dan karate shotokan.
Mistrz Świata karate w konkurencji kumite.
Prezydent, szef oraz instruktor Tokon Kai Karate Academy Essex Englan

Shihan Jerzy Urban

Posiada czarny pas i stopień 8 dan karate shotokan.
Dyplomowany trener pierwszej klasy w karate.
Prezes Klubu „Bushidan” Oleśnica.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Karate.
Wiceprezes Dolnośląskiego Związku Karate we Wrocławiu.
Sędzia Międzynarodowy Karate Shotokan.
Medalista Mistrzostw Polski w karate.
Odznaczony odznaką Zasłużony dla Sportu na Dolnym Śląsku.

Sensei Dariusz Gibas

Posiada czarny pas i stopień 4 dan w karate shotokan.
Trener pierwszej klasy w karate.
Trener w Klubie Funakoshi Shotokan Karate „SHOGUN” Szczerców.

Jarosław Malik

Instruktor karate z wieloletnim stażem, posiadacz 5 stopnia dan.

mgr Halina Wysocka

Instruktor terapii zajęciowej.